Menu
Wydziały
Instytut Informatyki UwB > O aplikacji MobiUwB

O aplikacji MobiUwB

MobiUwB” to projekt, który pozwala na dostęp do zawartości stron Instytutu Informatyki z poziomu urządzeń mobilnych, takich jak smartphone’y, tablety, telewizory z funkcją Smart TV itp.

Projekt składa się z trzech części zaimplementowanych w różnych technologiach i językach programowania.

  • Część pierwsza to usługa sieciowa (ang. webservice), która udostępnia dane Instytutu w formatach JSON i XML, dla części 2 lub dla innych użytkowników, którzy chcieliby skorzystać z tej zawartości. W tej części treść dostarczana jest w formacie Atom (odpowiednik RSS), dlatego każdy może subskrybować wiadomości z Instytutu aby być na bieżąco.
  • Część druga to aplikacja internetowa skonstruowana tak aby prezentowała informacje w odpowiedniej formie dla urządzeń mobilnych. Jeśli użytkownik posiada starszy typ telefonu lub nie chce instalować aplikacji na telefonie, może skorzystać z przeglądarki internetowej aby mieć dostęp do materiałów z Instytutu informatyki.
  • Część trzecia to aplikacje natywne dla różnych urządzeń mobilnych. Aktualnie dostępna jest aplikacja pod systemy Android (które są najpopularniejszymi systemami na smartphone’y oraz tablety).

Aplikacja posiada wiele ciekawych funkcji, np.: powiadomienia o odwołanych zajęciach (gdy tylko pojawi się informacja o odwołanych zajęciach, studenci otrzymują wiadomość na komórkę).

Autorami poszczególnych części są studenci:

Artem Barysevich, Karol Borkowski, Radosław Piliszek, Maciej Puchalski, Łukasz Szeremeta i Artur Szymański. Współautorem oraz opiekunem całości jest dr inż. Dominik Tomaszuk.

Aplikacja jest wydawana na zasadach open source, a kod dostępny jest publicznie na GitHubie (każdy może przyłączyć się do programowania).

Panel boczny
Kontrast A+ A-

To jest archiwalna strona Instytutu Informatyki

Aktualna strona znajduje się pod adresem: https://ii.uwb.edu.pl
Zapraszamy!