Menu
Wydziały

SWITCH TO SMART

05.11.2018

W dniach 10–18 i 24 listopada ICM UW wraz z PGE Nowa Energia organizuje w Warszawie trzeci hackathon z cyklu Wielkie Wyzwania Programistyczne (WWP): SWITCH TO SMART. Gorąco zachęcamy do promowania tego wydarzenia wśród studentów. Szczegółowe informacje znajdą Państwo poniżej.

Tematem hackathonu Switch to Smart jest INTELIGENTNE ZARZĄDZANIE ENERGIĄ (_smart energy_). Zadaniem uczestników będzie stworzenie – z użyciem superkomputerów ICM UW oraz na podstawie danych dostarczonych przez PGE – rozwiązań pozwalających wykrywać najbardziej energochłonne urządzenia i świadomie regulować zużycie prądu. Hackathon stanowi część prowadzonego przez PGE Nowa Energia programu „Włącz się na przyszłość”, który promuje wśród konsumentów wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi w celu optymalizacji zużycia energii w ich domach.

W zmaganiach programistycznych mogą wziąć udział ZESPOŁY 2–3-OSOBOWE. Hackathon skierowany jest przede wszystkim do studentów (w tym doktorantów) kierunków informatycznych i technicznych. Stanowi też niecodzienną okazję do uruchomienia własnych aplikacji na superkomputerach. Zwycięzcy hackathonu otrzymają atrakcyjne nagrody, a ponadto będą mieli szansę wprowadzić w życie swoje rozwiązanie.

REJESTRACJA na hackathon rozpocznie się 10 listopada 2018 r. Więcej szczegółów na stronie: WWP.ICM.EDU.PL

Kontrast A+ A-