Menu
Wydziały

Londyński autobus w Białymstoku

28.02.2019

Londyński autobus w Białymstoku: Nie stań się ofiarą handlu ludźmi!

Ambasada Brytyjska w Polsce prowadzi kampanię edukacyjną na temat współczesnego niewolnictwa – handlu ludźmi. Jest to międzynarodowy problem, którego rozwiązanie wymaga szerokiej współpracy. W tym zakresie ambasada działa wspólnie z polskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, polską Policją, Strażą Graniczną, Fundacją LaStrada oraz Armią Zbawienia. Kampania ta ma na celu podnoszenie świadomości społecznej oraz ochronę potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania składającymi się na współczesne niewolnictwo – handel ludźmi.

Głównym narzędziem kampanii jest czerwony, dwupiętrowy autobus londyński, który 8 marca 2019 r. w godz. 10:00-18:00 pojawi się w Białymstoku. Miejsce postoju autobusu – Rynek Kościuszki, nieopodal fontanny.

W wydarzeniu udział wezmą: przedstawiciel kierownictwa oraz przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej W Warszawie, przedstawiciele polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policji, Straży Granicznej, Fundacji LaStrada oraz Armii Zbawienia a także przedstawiciele brytyjskiej agencji do spraw walki z nadużyciami w pracy (Gangmasters and Labour Abuse Authority) oraz brytyjskiej agencji do spraw walki z poważną przestępczością (National Crime Agency).

W autobusie będzie można zasięgnąć informacji na temat zagadnień związanych z handlem ludźmi, obejrzeć klipy wideo oraz otrzymać materiały informacyjne.

Pod linkiem https://www.facebook.com/ukinpoland/videos/1977152775633085/  dostępny jest krótki film opisujący założenia kampanii.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w kampanii i odwiedzania autobusu!  

Kontrast A+ A-