Menu
Wydziały

Konkurs EY i Microsoft

23.04.2021

EY, we współpracy z firmą Microsoft, rozpoczyna Better Working World Data Challenge skierowany do studentów. Konkursowe zadanie dotyczy opracowania zautomatyzowanego modelu wykrywania i prognozowania krawędzi pożaru przy użyciu obrazów lotniczych i satelitarnych z NASA, aby pomóc stawić czoła globalnemu zagrożeniu pożarami buszu.

Inicjatywa ta skierowana jest głównie do studentów będących na początku kariery, którzy interesują się analizą danych
i przygotowywaniem modeli na ich podstawie. Jest ona częścią corocznego globalnego programu nauki o danych, którego celem jest zbadanie, w jaki sposób możemy wykorzystać dane i sztuczną inteligencję, aby znaleźć konkretne rozwiązania rzeczywistych problemów i pomóc budować lepszy świat.

Naszym zdaniem to fantastyczna okazja nie tylko dla Państwa studentów, ale także dla uczelni, z potencjałem do publikacji w prasie, gdyby któryś z Państwa studentów zakwalifikował się jako finalista w globalnym wyzwaniu.

Podczas Data Challenge na studentów czeka m.in:

*    Bezpłatny dostęp do najnowocześniejszej technologii Microsoft – Azure
*    Dostęp do samouczków i szkoleń ekspertów branżowych
*    Darmowe certyfikaty Microsoft IT
*    Możliwość współpracy ze studentami z całego świata
*    Szansa na wygranie do 10 000 USD
*    60 najlepszych finalistów światowych otrzyma opiekę mentorską EY
*    Dodatkowe nagrody pieniężne i oferta kariery dla najlepszych uczestników z Polski

Zwracam się więc z prośbą o promocję wyzwania wśród Pana studentów, by mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie poprzez wywarcie realnego wpływu na sposób zarządzania pożarami buszu, przy okazji sprawdzając swoje możliwości w praktycznym wyzwaniu.

Dołączam przydatne materiały do dzielenia się ze studentami – jednostronicową ulotkę (w języku angielskim), która myślę, że kompleksowo opowie o inicjatywie.

Pod poniższym linkiem zapraszam też do obejrzenia wideo, które przygotowaliśmy z polskim laureatem poprzedniej edycji konkursu: https://www.youtube.com/watch?v=uqCPxj79Rd8

Więcej o samej inicjatywie można też przeczytać na: https://bit.ly/DataChallenge2021

Kontrast A+ A-